Kukon

Kukon

Kukon, właściwie Jakub Konopka, urodzony 20 lipca 1996 roku w Biłgoraju, to polski raper i autor tekstów.

Jego pierwszy singiel z płyty “Kocham cię” został opublikowany 14 lutego 2018 roku, a utwór ten promował album “Piękny ból”.

Jest zdobywcą platynowej płyty za utwór “Miniówa” oraz kilku złotych płyt.

Kukon pochodzi z Biłgoraja, z dzielnicy Ogrody, i już od 2014 roku publikował swoje pierwsze utwory niealbumowe. W 2016 roku zadebiutował na kanale wytwórni “Piękny Syf”. W sierpniu 2018 roku pojawił się jego wspólny numer z Pikersem, zatytułowany “Lady Gaga”, co wpłynęło na wzrost jego rozpoznawalności w polskim podziemiu muzycznym.

Debiutancki album Kukona, “Piękny Ból”, ukazał się 7 września 2018 roku i spotkał się z pozytywnymi recenzjami oraz akceptacją słuchaczy. Kolejny album studyjny, “Agresja & Depresja”, został wydany 8 marca 2019 roku i zajął 17. miejsce na liście OLIS.

Kukon kontynuował wydawanie albumów, prezentując albumy “Diabły & zapałki” i “Radio Taxi” w 2019 roku oraz “Ogrody Mixtape” przed końcem tego samego roku. Album “Radio Taxi” zajął drugie miejsce na liście OLIS.

W 2020 roku, 26 czerwca, ukazał się album Kukona we współpracy z producentem Magierą, zatytułowany “Afera”. Kolejny album, “Kraków (Marzec, 2020)”, został wydany 25 września tego samego roku i osiągnął szóste miejsce na liście OLIS.

W kolejnych latach Kukon wydawał dalsze albumy, w tym “Ogrody Mixtape 2”, który pojawił się przed zakończeniem 2020 roku i zdobył trzecie miejsce na liście OLIS. W 2021 roku współpracował z piosenkarką Julią Mikułą nad albumem “Dramat”, który zajął czwarte miejsce na liście OLIS.

W 2022 roku ukazał się album “Rough n’ Gentle”, który zdobył status złotej płyty oraz pierwsze miejsce na liście OLIS. Poza tym, Kukon wydał także swój pierwszy mixtape zatytułowany “Kukonozaur Mixtape Mood”.

Podsumowując, Kukon to utalentowany polski raper, który przez lata zdobył popularność dzięki swojej twórczości muzycznej. Jego albumy zdobywały wysokie miejsca na listach przebojów, a utwory cieszyły się dużą popularnością w serwisach streamingowych. Jego praca jest ceniona zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków muzycznych.